Smartmobil

Prvá beta verzia Here Maps uvoľnená pre Android

od , 29. septembra 2014, v kategórii GPS, Novinky, Softvér. Počet prezretí: 2915

Ak ste v minulosti na staršom telefóne používali bezplatnú navigáciu od Nokie, určite vám teraz chýba na smartfónoch s Androidom či iOS. Sme radi, že vám môžeme oznámiť vynikájúcu správu. Nokia, presnejšie jej divízia Here, uvoľnila prvú a dlhoočakávanú beta verziu tejto navigácie pre Android. Príchod beta verzie pre iOS je taktiež otázkou času.

Navigácia od Nokie je považavaná ako jedna z tých lepších navigácií, čo trh ponúka. Je bezplatná a bez reklám, funguje offline, pracuje sa s ňou jednoducho. Mnoho (nielen) Symbianistov si túto navigáciu veľmi obľúbilo a po oznámení konca Symbianu prešli na Android. No tu sa museli pozerať po inej alternatíve, kedže Nokia nechcela ani počuť o porte tejto navigácie pre Android. Dôvod bol jasný – Microsoft. Po odpredaji divízie Zariadenia & služby sa Nokii otvorili dvere do sveta Androidu a iOS.

V nedávnom rozhovore sa popredný predstaviteľ Here tímu vyjadril, že momentálou prioritou je uvedenie Here Maps na Android a iOS. Zmienil sa aj o tom, že dôjde k spomaleniu a možno aj zastaveniu vývoja tejto aplikácie pre WP. Zdroje a čas získaný z tohto kroku presunú do vývoja nových aplikácií pre vyššie spomenuté platformy.

 

Here Maps Android 1

Ako sme sa už zmienili, navigácia je štádiu beta, no je plne funkčná a nestretli sme sa s pádmi aplikácie alebo niečím iným. Samozrejmosťou je používanie aplikácie v režime offline s čím súvisí možnosť stiahnutia máp (vyžadovaný Here účet) pre fungovanie v tomto režime. V nastaveniach si môžete vybrať, kde chcete, aby sa mapy sťahovali.

 

Here Maps Android 2

Ak máte záujem o testovanie Here Maps na vašom smartfóne, prejdite do témy pre Here Maps na našom diskusnom fóre, kde nájdete všetko potrebné.


Hľadáte niečo?

Použite formulár nižšie:

Stále ste nenašli to čo hľadáte? Pridajte komentár alebo nás kontaktujte a pokúsime sa Vám pomôcť!