Smartmobil

Aktualizácia Samgungu S4 mini (I9195) s ext4 chybou na Kitkat

od , 4. júla 2014, v kategórii Softvér. Počet prezretí: 5773

Nedočkavci ako  ja, ktorým sa nechcelo čakať na sprístupnenie oficiálnej aktualizácie na Android 4.4.2 pre Slovensko,  siahli po firmware pre Belgický Samsung S4 mini LTE Black edition s označením I9195XXUCNE6
http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=30856
Ten bol sprístupnený pre manuálnu inštaláciu cez ODIN (http://odindownload.com/) už 23.5.2014.
Update môjho pôvodného Android 4.2.2 prebehol korektne, dokonca bez nutnosti wipe a straty inštalovaných aplikácií, sms, denníka hovorov a iných dát.V druhej polovici júna sa postupne potichu cez OTA aktualizáciu dostáva Kitkat aj do prístrojov z oficiálnej slovenskej distribúcie a distribúcie pre slovenských operátorov.

Problémom bolo, že firmware pre Proximus – Black Edition nie je bežným spôsobom možné aktualizovať resp. preinštalovať na oficiálny Kitkat firmware pre Slovensko.
Pre mňa to znamenalo, že som znovu musel navštíviť www.sammobile.com a stiahnuť si firmware pre Samsung S4 mini LTE pre slovenský trh.
http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=31658Počas inštalácie firmware I9195XXUCNF7, som sa stretol s hlásením „ext4 failed“.

Spásou mi bol pôvodný belgický Kitkat a možnosť jeho spätnej inštalácie. Na moje prekvapenie všetko prebehlo v poriadku a telefón opäť fungoval.Pátral som a ako sa hovorí: „Kto hľadá nájde“, riešenie problému „hidden ext4“ som našiel tu: http://www.s4miniarchive.com/2014/07/solution-what-to-do-when-odin-fails-at-hidden.img.ext4.html.

Keď tento uverejnený po anglicky napísaný „topic“ zložím do kocky … vyjde mi, že po neúspešnom flashi a chybovej hláške o „ext4“ treba natvrdo „prepáliť“ Clockwork mod Recovery a reštartovať prístroj.Funguje to … Dokonca nie je nutné ani spúšťať CWM Recovery „trojhmatom“ a manuálne reštartovať telefón. V momente ako mi CWM Recovery ODIN naflešoval, telefón sa reštartoval a už nabootoval v poriadku. Výsledkom je úspešná aktualizácia Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195) na Android 4.4.2 Kitkat pre Slovenskú distribúciu s inštalovaným Clockwork Recovery s možnosťou ROOT.odin-downloadTento článok neslúži ako návod na používanie nástroja ODIN, ale iba ako návod (pomôcka) pre inštalovanie firmware I9195XXUCNF7 pre Samsung GT–I9195.


Hľadáte niečo?

Použite formulár nižšie:

Stále ste nenašli to čo hľadáte? Pridajte komentár alebo nás kontaktujte a pokúsime sa Vám pomôcť!