Smartmobil

Čo vlastne Orange predstavil v službe “Navzájom zadarmo”?

od , 22. mája 2014, v kategórii Novinky. Počet prezretí: 3732

Zrejme ste si všimli billboardy a reklamy Orange, podľa ktorých ste mali od nich čakať SMS. SMSky prišli, deň či dva skôr, ba dokonca s odkazom na Androidový vírus 🙂 ale to nebolo ono, len neplánované “spestrenie” kampane. Čo teda vlastne Orange priniesol a akej SMS by ste sa od nich mali dočkať? Ide o príjemnú službu pre rodiny využívajúce ich služby.

Služba Navzájom zadarmo je určená pre skupiny maximálne 5 ľudí, bez ohľadu na to, či sú rodinne previazaní alebo nie. Podmienkou vytvorenia takejto skupiny však je, aby jej zakladajúci člen využíval paušálne služby operátora Orange nad 20€ mesačne, no a samozrejme, členom takejto skupiny sa môže stať len zákazník Orange. (FunFón naozaj nie!)
Zakladajúci člen si tak môže do svojej skupinky pridať kohokoľvek, zadarmo, bude môcť členov odobrať alebo vymeniť. Hlavnou výhodou je, že po pridaní do takejto skupiny môžete ako jej člen volať ďalším 4 členom úplne ZADARMO. Áno, znie to podozrivo, možno až príliš pekne na Orange, no je to tak. Od prvej sekundy, neobmedzene na 4 čísla, či máte kredit alebo nie, či ste prevolali paušál alebo nie…

Príklad zo života, ktorý mi príde najreálnejší:
Otec rodiny má na svojom ajfóne Pantera aj s internetom, prekračuje tak 20€ paušálnych platieb mesačne. Manželka má napríklad platbu na faktúru podľa spotreby, 2 deti a babka majú Prima kartu na kredit, kde babke kredit takmer prepadá a deti živoria prezváňaním už po týždni. Otec si založí takúto skupinu a tak sa jemu aj žene decká dovolajú za akéhokoľvek stavu kreditu, aj keby ani prezvoniť nemohli. Žena babke zavolá denne aspoň na hodinku a nebude ju to nič stáť. Vpodstate je každý dostupný každému, za akýchkoľvek podmienok, kým jeden míňa nad 20€ na paušál a všetci sú zákazníkmi Orange.

Argument, že to nie je naozaj úplne zadarmo schvaľujeme. Nie je to primárne zadarmo, je to len služba naviac pre tých, čo už aj tak platia dosť. Rodinu to teda spolu s inými službami stojí aspoň 20€ mesačne. Ale profituje z toho každý jej člen. Žiadne ďalšie zmluvy či dodatky. Pre nikoho. Je tu cítiť primárnu snahu Orange dotiahnuť ostávajúcich členov rodiny / skupiny do Orange, aby sa to dalo rozumne využiť, prípadne kde tomu tak už je, ale nikto nemíňa nad 20€ (teda sekundárna snaha), “donútiť” niekoho doaktivovať si nejaký ten internet za pár € aby sa to dalo využiť. A nevynechám ani snahu o udržanie zákazníkov v tejto sieti. Koho ponuka zaujme a ušetrí na tom, nemá dôvod preniesť číslo inam.

Technické riešenia a obmedzenia, štatistiky:
Až 81% hovorov máme vraj len na 4 čísla. Preto skupinka 5tich (s Vami).
Zákazníkom spĺňajúcim podmienky príde automaticky SMS s ponukou aktivácie tejto služby.
Pridanie / odobranie / zmena členov skupiny je možná ich zakladateľom cez SMS, v Orange Go app alebo na webe.
Zmena členov by nemala trvať viac ako 24 hodín. (Prečo nie skôr bude zrejmé nižšie).
Výmena členov skupiny by nemala byť obmedzená, Orange ale počíta s vynaliezavosťou Slovenského národa a dúfa, že to nebude nutné nijako obmedziť. Spomínali sa tisíce zmien ročne u malého percenta (ba promile) zákazníkov.
Môžete byť členom len jedinej skupiny, ak ste ale zakladateľ, môžete byť pridaný do druhej. Dokopy tak voláte maximálne 8 ľuďom zadarmo, pričom si platíte paušál nad 20€ mesačne.
Všimli ste si dobre, neplatí to pre SMS ani MMS, takú úvahu tam ani nemali.
Orange má momentálne asi 1,8 milióna paušálistov, nad 20€ míňa asi 600 000 ľudí – teda majú nárok na túto službu zadarmo.
Do konca roka Orange očakáva aktiváciu asi 200 000 skupín.
Ponuka platí aj pre firemné čísla, vpodstate pre kohokoľvek, mimo firiem s VPN (veď tí už vedia ktorí sú to).
Volania v skupine, každý s každým sú úplne bez poplatku, od prvej sekundy, neobmedzene.

oragne_rodine


Hľadáte niečo?

Použite formulár nižšie:

Stále ste nenašli to čo hľadáte? Pridajte komentár alebo nás kontaktujte a pokúsime sa Vám pomôcť!