Smartmobil

FolderMount – dáta aplikácií a hier na externom uložisku [Android]

od , 6. januára 2014, v kategórii Recenzie, Softvér. Počet prezretí: 5351

Viacerí máme rovnaký problém, nedostatočne veľkú internú pamäť telefónu. Nadarmo si kúpime aj 64GB SD kartu, keď aj tak veľa aplikácií si ukladá svoje dáta do telefónu. Je tu jedno jednoduché riešenie od vývojára z XDA menom madmack a to jeho aplikácia FolderMount (v slovenčine vďaka pyler-ovi). Túto aplikáciu Vám dnes predstavím a v krátkom návode ukážem ako ju použiť.

FolderMount beží na Androidoch od verzie 2.3 až po najnovšiu. Pre fungovanie je potrebný ROOT! Slúži na jednoduchý presun dát, napr. veľkých súborov máp vašej obľúbenej GPS aplikácie, alebo veľkých dát hier na externú kartu a v pamäti telefónu vytvoríť odkaz na tieto súbory. V bezplatnej verzii Vám aplikácia umožní nalinkovanie troch zložiek, ak podporíte autora sumou 2€ obmedzenie sa zruší a nalinkovať ich budete môcť koľko chcete.

Pri prvom spustení sa na ľavej strane zobrazí ponuka aplikácie. Na výber sú tri možnosti, Zoznam párov, Veľkosti oddielov a Analyzér aplikácií.

01

Ak si vyberieme druhú možnosť Veľkosť oddielov, aplikácia nám zobrazí všetky oddiely v telefóne aj na karte ich veľkosť a na koľko percent sú zaplnené.

02

Tretia možnosť Analyzér aplikácií načíta všetky nainštalované aplikácie a zobrazí ich v zostupnom poradí od tej, krorej dáta majú najväčší objem.

03

Ak na niektorú klikneme, zobrazí sa nám ďalej podrobnejšia informácia, ktoré dáta aplikácie zaberajú najviac miesta.

04

Odtiaľto môžeme začať vytvárať párovanie adresárov medzi internou a externou SD kartou. Aplikácia automaticky za nás vyplní názov a zdrojové umiestnenie dát, tiež nám ponúkne aj automatické vytvorenie cieľového adresára. Ak nechceme automatické vytvorenie cieľového adresára, zadáme cestu ručne. Taktiež v tejto časti nám aplikácia ponúkne možnosť vylúčiť cieľový adresár zo skenovania médií, aby sa v galérií nezobrazovali prípadné duplicitne obrázky obsiahnuté v zdrojovom adresári.

05

Po potvrdení párovania sa nás aplikácia opýta, či chceme presunúť dáta zo zdrojového adresára do cieľového.

06 07

Po presunutí dát sa nám v Zozname párov zobrazí naša položka s bielou pripínačkou, aby bolo párovanie úplné, musíme na pripínačku kliknúť, zmení sa na zelenú.

08 09

Párovanie sa uskutoční po každom naštartovaní telefónu automaticky do niekoľkých sekúnd, záleží od zariadenia. Toto oneskorenie je možné aj nastaviť. O tom, či párovanie prebehlo v poriadku nás informuje ‘toast’.

10

Ďalšou možnosťou vytvorenia párov je zadanie všetkých informácií ručne, využiteľné hlavne už pri spomínanom presúvaní máp navigácie. Takéto dáta sa väčšinou pri analýze nezobrazia. Vytvoríme ich cez + v Zozname párov, ručne zadáme názov a obe cesty k adresárom.

11

Ak by sme chceli párovanie odstrániť, aplikácia nám opäť ponúkne presunutie dát z cieľového adresára späť do pôvodného zdrojového adresára.

12

Aplikáciu si môžete stiahnuť aj na FÓRE


 • emajko159

  Vďaka za recenziu.
  Niekedy možno vyskúšam 😉

 • Ricky Der Hund

  to isté robí predsa aj clean master, čistiaci nástroj a je zdarma, presunie aplikácie na externú sd-kartu. Netreba ani ROOT. Mám asus fonepad 7 HD a naň custom rom isto ešte nieje. Potešil by ma skor navod ako si zväčšiť RAM-ku za pomoci sd-karty alebo internej pamäte…..

  • ja_som

   Ak nemá root prístup tak nemôže vedieť presúvať súbory napr. z (do) data/data a podobne.

   Chcel som sa pozrieť na to lepšie, ale nejak som to v clean master nenašiel, kde to tam je?

Hľadáte niečo?

Použite formulár nižšie:

Stále ste nenašli to čo hľadáte? Pridajte komentár alebo nás kontaktujte a pokúsime sa Vám pomôcť!