Smartmobil

Test: Reproduktor Microlab MD312

od , 16. apríla 2013, v kategórii Recenzie. Počet prezretí: 3618

Jeden reproduktor, ktorý vlastne nie je len jeden. Microlab MD312 je systém 2.1 – teda 2 reproduktory a “subwoofer”. Bezdrôtovo alebo s káblom, na elektrinu alebo na batériu. Všetko v jednom kuse.

O reproduktorch od Microlab som už nedávno písal. Už vtedy som navrhoval zopár možných vylepšení, ktoré sa objavili v tomto novom modeli. Podstatnými zmenami je teda možnosť bezdrôtového pripojenia k mobilu / PC a tiež výrazne lepšia reprodukcia basov.

Reproduktor Microlab MD312 je ľahko prenosný systém 2.1 s maximálnym výkonom až 4 watty. Výškače majú po 1.25, basový zas 1.5 wattu. Akoby jednoliaty kus, taká “guľa” na stole. Vyzerá to celkom dobre v bielej (taká bola na test), no z obrázkov aj červený, modrý a čierny. Na prvý pohľad mi to pripomenulo rádiobudík. Ten sa však nekoná – toto nemá hodiny, teda ani budík, ale ani FM rádio. Nie že by to FM rádio ešte niekto počúval 😀 ale ja hej. Tomuto zariadeniu to skutočne nechýba, to ja len tak…
MD312 blackMD312 whiteReproduktory sú zakryté čiernou látkou, v hornej časti predného kruhu je plast s logom, diódkou stavu a tromi tlačidlami na ovládanie. Musím priznať, že sila svetla a blikanie mi fakt občas liezlo dobre na nervy. Párovanie a ovládanie bolo intuitívne, takže aj keď mi návod bol odoslaný až oneskorene, dávno som si hudbu vychutnával bezdrôtovo cez Bluetooth z Nokie N9. Samozrejme, žiadne NFC nečakajte, zatiaľ by bolo asi zbytočné ho vôbec sem integrovať. Je to super technológia, no vymenujte mi aspoň 5 mobilov, čo to podporujú. Tlačidlami ovládate hlasitosť, stredovým určujete pripojenie ale slúži aj ako mute tlačidlo.md312 buttonsReálne zapnúť zariadenie je možné len vypínačom vzadu. Nepraktické, nájsť ho vzadu naslepo je asi rovnaké, ako zastrčiť USB na prvý krát. Vzadu je ešte konektor na 3.5mm Jack pre audio kábel z balenia a tiež MiniUSB pre USB kábel / nabíjačku. V krabici však nebol USB kábel ako u predošlého modelu, no nabíjačka do elektriny. Hovorím tomu nabíjačka preto, lebo vzadu je tiež priestor pre batériu BL-5C (áno, taká ako od Nokie) s kapacitou 1000mAh.
MD312 inputA teraz k tomu podstatnému: ZVUK. Kvalita zvuku bola podstatne lepšia ako u predošlého modelu, čo určite spôsobila trojica reproduktorov určených na reprodukciu dvoch rôznych zvukových frekvencií. Výšky ani basy neboli prehnané, ani utlmené. Samozrejme, na baterku to tak skvele nehrá, ale to je úplne jasné (na vysvetlenie stačí: USB má 5 voltov, baterka 3.7). Mňa najviac potešila redukcia šumu na minimum oproti nedávno testovanému modelu. Sťažoval som sa aj na samotnú konštrukciu, ktorá znemožňovala mať ho v dobrej pozícii pri použití s PC. Tento model nemá žiaden dock pre mobil či tablet, zvuk ide priamo z prednej steny, takže si ho položím vedľa notebooku, pripojím káble a vychutnávam si seriál s oveľa lepším zvukom, ako by mi ponúkol len notebook. Nemusím zapínať svoje Logitechy, Geniusy, prenášať ich z obývačky do izby. Toto schytím aj s bookom a odnesiem. A verte, že to hrá aj dostatočne nahlas, až tak, že to ani nebudete potrebovať. Tieto čísla ale možno potrebovať budete: Frekvenčný rozsah 40 Hz do 18 kHz; Odstup signálu od šumu 65 dB.
A cena? Už od 50 €.
MD312 bluemd312red[1]

Za zapožičanie ďakujem spoločnosti Microlab.


Hľadáte niečo?

Použite formulár nižšie:

Stále ste nenašli to čo hľadáte? Pridajte komentár alebo nás kontaktujte a pokúsime sa Vám pomôcť!