Smartmobil

Aktualizácia Symbianu: foto-video & galéria

od , 19. marca 2013, v kategórii Softvér. Počet prezretí: 3550

Prednedávnom sa na webe objavila informácia o dostupnosti aktualizácie pre aplikáciu Fotoaparát (foto aj video) a Galériu.

Čo táto aktualizácia prináša? Ako som už informoval 5. marca na fóre, ide o pomerne slušnú aktualizáciu, ktorá istotne poteší. Bohužiaľ, ide momentálne len o 2 modely, ktorých sa táto aktualizácia týka, Nokia 701 a Nokia 808 PureView (obe so Symbianom FP2). Stručný popis jednotlivých vylepšení dostupný v changelogu.

Changelog Galéria:

– V aplikácii galéria pribudla možnosť hromadného výberu pre zdieľanie fotiek na Facebook, Twitter, Flickr.

  

– Možnosť hromadného výberu a posielania fotiek cez Bluetooth, Správu, Email.

  

– Možnosť hromadného výberu a vymazávania fotiek.

– Pri náhľadovom zobrazení galérie a dlhom dotyku na vybranej fotke pribudli možnosti Zdieľať | Poslať | Vymazať | Pridať značku. Teda nie je nutné fotku otvárať a až následne vybrať požadovanú možnosť.

   

Changelog Fotoaparát:

– Po novom máte prístup k hlavným nastaveniam fotoaparátu (Preferencie) nie len v Kreatívnom režime, ale aj v ostatných (teda Auto aj Scény).

– V Kreatívnom režime fotografovania Nokia pridala  jeden riadok navyše – ide o zhrnutie užívateľských nastavení – použité farby, rozlíšenie, režim blesku, kvalita fotiek. Nechýba ani možnosť Obnoviť.


– Pri natáčaní pribudla možnosť priameho zapínania a vypínania LED osvetlenia počas natáčania videa.

Aspoň je vidieť, že Nokia aj po „ukončení“ podpory pre Symbian zariadenia ešte niečo robí, minimálne pre nové FP2 modely. Osobne ma táto aktualizácia potešila, minimálne z pohľadu možností Galérie – posielanie viacerých fotiek naraz, či ich mazanie. Doteraz som to musel riešiť cez Správcu súborov čo nebolo práve najideálnejšie.

Ak by sa niekomu nechcelo čakať (ako mne 🙂 ), môže si jednoducho „aktualizovať“ už dnes. Stačí stiahnuť súbory uvedené nižšie, previesť klasickú inštaláciu a reštartovať telefón. Dokopy ide len o niečo cez 2 MB súborov, zaberie to pár minút a stojí to za to.

Súbory na stiahnutie:

uloz.to  alebo 4Shared.com


Zdroje: All About Symbian, Dailymobile

Hľadáte niečo?

Použite formulár nižšie:

Stále ste nenašli to čo hľadáte? Pridajte komentár alebo nás kontaktujte a pokúsime sa Vám pomôcť!