Smartmobil

Recenzia: Nahrávač hovorov pre Android

od , 15. februára 2013, v kategórii Recenzie, Softvér. Počet prezretí: 9537

Určite už každý zažil situáciu, kedy po skončení telefonického hovoru zabudol na nejaké dôležité údaje z neho alebo sa chcel len niečo spätne overiť. Ako riešenie takýchto situácii sa ponúkajú aplikácie na nahrávanie hovorov. V tomto článku budem recenzovať jednu z nich a to konkrétne Nahrávač hovorov od Clever Mobile, ktorá mi ako jediná z vyskúšaných funguje na Samsungu Galaxy S3.

unnamed

Ako som už spomenul, aplikácii na nahrávanie hovorov je mnoho. Dokonca zväčša ponúkajú aj rovnaké funkcie. Aplikácia Nahrávač hovorov ma ale zaujala svojím jednoduchým prostredím bez zbytočných prvkov a s jednoduchým nastavením. A tiež ako jediná (z vyskúšaných) mi funguje na Galaxy S3.

Vývojár Clever Mobile ponúka bezplatnú a platenú verziu, pričom platená sa dá rozoznať podľa zmenenej ikonky a prípony Pro. Platená sa od bezplatnej odlišuje ako zvyčajne absenciou reklám a doplnkovými funkciami. Na Google Play stojí 3,91€.

Okrem zapnutia/vypnutia nahrávania hovorov aplikácia dokáže priamo z prostredia nahrávky vymazať alebo ich prehrať v externom prehrávači, nastaviť automatické čistenie starých nahrávok (počet dní je možné nastaviť), uzamknúť vybrané nahrávky pred autočistením či zdieľať nahrávky. Tiež je možné nastaviť, aby sa po každom hovore spýtala, či chcete nahrávku uložiť. Zdieľanie a potvrdzovací dialóg je dostupný len v platenej verzii Pro.

V nastaveniach je možné zapnúť/vypnúť notifikácie, automatické čistenie a potvrdzovací dialóg, no a to najhlavnejšie, kvalitu a zdroj nahrávky. Zo zdrojov je na výber telefónna linka, mikrofón, vlastný hlas a hlas druhej strany (všetky nahrávajú obe strany). Ďalej nastavenie počtu kanálov medzi mono a stereo, kvalita nahrávania a formát súboru (3GPP a MPEG-4).

Každý telefón vyžaduje inú kombináciu nastavenia, preto ak nefunguje jedna, je potrebné vyskúšať inú.

No a to najlepšie je, že ako jediný nahrávač hovorov pre Android je Nahrávač hovorov od Clever Mobile vďaka autorovi tohoto článku v slovenčine. 😀 (niekoľko malých chýb v preklade bude opravených v novej verzii aplikácie)

Kliknutím na ikonu sa dostanete na Google Play.

12


 • martin

  zdravím aj ja som ho mal, no už nemám – nepodarilo sa mi to nastaviť tak aby nahrával hovory cez bluetooth handsfree – mňa počuť no druhú stranu nie…nemáte s týmto skúsenosti?ďakujem.

  • emajko159

   S bt môže byť problém. A skúsenosti nemám. BT nepoužívam.

 • Osobne pouzivam CallRecorder http://www.droid.sk/callrecorder/. Je sice drahy, alen na SGN II mi nahrava cisto a spolahlivo obe strany aj bez nutnosti mat Root, co povazujem za velku vyhodu. Je mozne si stiahnut zadarmo testovaciu verziu a vyskusat ci Vam vyhovuje 🙂

 • retaz

  a funguje samsung sIII mini? dakujem

Hľadáte niečo?

Použite formulár nižšie:

Stále ste nenašli to čo hľadáte? Pridajte komentár alebo nás kontaktujte a pokúsime sa Vám pomôcť!