Smartmobil

Nokia sa chystá zablokovať prístup na svoje servery s FW súbormi

od , 1. januára 2013, v kategórii Novinky, Softvér. Počet prezretí: 11459

Po krutých ranách od Nokie ako bol jej prechod na WP a s tým spojené zabitie Symbianu / MeeGa či certikačná kríza, tu máme daľšiu. Sťahovanie FW súborov už za chvíľu nebude možné. Nokia Elopokalypsa v2.0 je tu.

O tej informácii vieme už pár dní, no nechceli sme robiť poplach kým nebudeme mať 100% istotu, že je to pravda. Teraz to však už máme potvrdené vďaka bb5unlock-ovi.

IMPORTANT NEWS FROM NOKIA BULLETIN 12-21-2012:
Nokia will close open connection to Nokia Firmware Repository during January 2013 and implement access control.
Ater this, login to Nokia Online is required to access Nokia Firmware Repository.
During transition phase (December 2012-January 2013) both open and restricted channels are open, but the open channel will be closed at the end of January 2013
After this, application updates and device software downloading are possible only by using the latest service software releases with NOL login supported.

V skratke, táto správa potvrdila všetky naše obavy. Koncom tohto mesiaca Nokia uzavrie prístup na Nokia FW servery a tým sa skončí naše sťahovanie FW súborov z Navifirmu či iných programov. Tieto programy jednoducho už nebudú mať prístup na Nokia FW servery bez regulérneho prihlásenia sa (pričom prihásenie sa určite nebude dostupné pre bežných majiteľov telefónov). Posťahujte si preto všetko čo potrebujte radšej už dnes! (My sme už začali 😉 )


Hľadáte niečo?

Použite formulár nižšie:

Stále ste nenašli to čo hľadáte? Pridajte komentár alebo nás kontaktujte a pokúsime sa Vám pomôcť!