Smartmobil

V Qt súťaži Openmobility vyhral náš člen – Benecore s app Rubibox

od , 21. októbra 2012, v kategórii Nezaradené, Novinky. Počet prezretí: 2971

V júli tohto roku občianske združenie Openmobility v spolupráci s Nokiou CZ vyhlásilo súťaž v Qt programovaní pre Symbian a MeeGo Harmattan. S potešením Vám dnes môžeme oznámiť, že víťazom sa stal vývojár, ktorého aj na našom fóre poznáme pod menom Benecore so svojou aplikáciou Rubibox. Výhercovi gratulujeme!

Od začiatku sme podporovali túto súťaž hlavne informovaním o nej na našom webe a tiež presviedčaním a podporou práve výhercu. Aj preto sme dvojnásobne radi, že súťaž vyhral práve náš favorit, aj napriek viacerým komplikáciám.
Už od začiatku mal u nás založenú tému vo VIP, aby sme si mohli pozrieť jeho projekty a skúsiť ich už v ranom štádiu a dozvedeli sme sa o viacerých komplikáciách ktoré mal. Toto už sú slová samotného autora:

Začal som s aplikáciou GoDrive (Google Drive klient), takmer ihneď po vyhlásení súťaže. Chcel som ju spraviť kvalitne, tak som si dával načas. Keď som si už myslel, že to s prehľadom stíham, akurát vyšla aktualizácia pre Nokiu 500 (môj telefón, na ktorom všetko testujem) v podobe Belle Refresh a mne už známe problémy s SSL pripojením sa po aktualizácii FW telefónu stali ešte výraznejšími. Aplikácia prestala fungovať, pretože sa jej nepodarilo získať dáta cez SSL pripojenie. Nedalo sa to nijako jednoducho obísť.
Po tomto som už chcel so súťažou skončiť. Lenže neúčasť by ma naozaj veľmi mrzela. Riešenie problému s pripojením SSL ma dosť zdržalo a pôvodnú aplikáciu by som nestihol dokončiť. Neskoro ale predsa som začal 22. septembra s novou aplikáciou RubiBox. Pri nej to vzhľadom na nedostatok času a prechod Box.com na nové API v2 nebolo vôbec ľahké. No, nakoniec som to nejak stihol. Aspoň tie základné funkcie. Po prihlásení aplikácie do súťaže mi naozaj odľahlo. A proces schvaľovania aplikácie do Ovi Store radšej nejdem ani komentovať 🙂 ale dostala sa nakoniec aj tam.

Benecore si zatiaľ po výhru nebol, a tak nevieme, čo vlastne dostane. V hre totiž boli dve zariadenia pre developerov, známe ako Nokia N950 a jedna Nokia N9. Jeden z developer kitov je už odovzdaný, ak chce N950tku, mal by sa teda poponáhľať 🙂


Hľadáte niečo?

Použite formulár nižšie:

Stále ste nenašli to čo hľadáte? Pridajte komentár alebo nás kontaktujte a pokúsime sa Vám pomôcť!