Smartmobil

Android smartmobil s displejom z elektronického papiera

od , 19. októbra 2012, v kategórii Novinky, Telefóny. Počet prezretí: 2917

Na IFA bol predstavený telefón s Androidom, ktorý má namiesto klasického displeja LCD alebo OLED displej s elektronickým atramentom, označovaný aj ako elektronický papier alebo E Ink, používaný hlavne v elektronických čítačkách kníh.

Jeho výhody sú hlavne vynikajúca čitateľnosť na silnom svetle (podobne ako pri normálnom papieri a atramente) a spotreba energie len pri zmene zobrazovaného obrazu. Telefón vraj vydrží pracovať celý týždeň na jedno nabitie. Nemal by sa mu dať rozbiť displej pádom a taktiež je ľahší ako bežný model (70 – 100 gramov).

Momentálne je ale telefón s E Ink displejom skôr na prezentáciu toho, že sa to dá. Elektronický papier má totiž dlhú odozvu, kým sa teda neskráti na aspoň 30 ms, nemá vôbec zmysel uvažovať nad smartfónom s E Inkom. V jednoduchom telefóne ktorý má za úlohu volať, prípadne napísať SMS, si to však viem predstaviť. Vtedy je totiž elektronický papier výhodou. Avšak použitím v smartfóne sa úplne anulujú všetky multimediálne funkcie telefónu ako videá, hry a podobne, kde sa vyžaduje fps aspoň tých základných 25. Navyše v tomto konkrétnom modeli bol použitý čiernobiely displej. Vraj nie je problém prispôsobiť používateľské rozhranie Androidu obmedzeniam E Inku, no zatiaľ v tom nevidím zmysel. V prezentačnom zariadení použili procesor ARM Cortex-A5.

zdroj: armdevices


Hľadáte niečo?

Použite formulár nižšie:

Stále ste nenašli to čo hľadáte? Pridajte komentár alebo nás kontaktujte a pokúsime sa Vám pomôcť!