Smartmobil

Pravdy a mýty o batterystats.bin

od , 12. októbra 2012, v kategórii Novinky. Počet prezretí: 4068

Asi ste už počuli o tom, že v Androide existuje súbor batterystats.bin. Možno ste počuli aj to, že po občasnom odstránení sa vám predĺži doba fungovania zariadenia na jedno nabitie. Alebo minimálne sa budú aspoň správnejšie zobrazovať percentá batérie. Dianne Hackborn, zamestnankyňa Google pracujúca na Androide, to však vyvracia.

Ako Dianne píše, tento súbor, nachádzajúci sa v /data/system,  sa používa len na uchovanie nízko úrovňových dát naprieč reštartmi zariadenia pre zobrazenie koľko ktorá operácia trvala a ako sa podielala na vybíjaní baterky – to čo sa vám zobrazí po kliknutí na Využitie batérie (Nastavenia>Informácie o telefóne>Využitie batérie).

Súbor batterystats.bin, ako už trochu napovedá samotný názov, nemá žiadny vplyv na životnosť batérie ani na zobrazovanie aktuálneho stavu batérie. Po vymazaní sa akurát resetuje Využitie batérie. No to sa deje po každom nabití batérie na 100%. Preto sa vo Využití batérie zobrazujú dáta len za obdobie od posledného plného nabitia.

Dilema či súbor odstraňovať alebo nie a aký to má dosah sa vedie na mnohých blogoch, v článkoch či na fórach, vrátane toho nášho na smartmobil.sk/forum. No keďže nám to Dianne vysvetlila, budeme už vedieť, že sťahovať aplikácie na mazanie batterystats.bin alebo mazať súbor ručne je zbytočné a nič tým nedocielime. Aplikácií na mazanie batterystats.bin je mnoho, ale podobne ako napríklad aplikácia na “defragmantovanie” pamäte je len výmysel využívajúci nevedomosť užívateľov.

zdroj: Google Plus
obrázok: androidauthority


Hľadáte niečo?

Použite formulár nižšie:

Stále ste nenašli to čo hľadáte? Pridajte komentár alebo nás kontaktujte a pokúsime sa Vám pomôcť!