Smartmobil

Disney vyvinulo displej, čo rozpozná človeka podľa dotyku

od , 10. októbra 2012, v kategórii Novinky. Počet prezretí: 2074

Obrazovky či displeje sa neustále vylepšujú. Či už rozlíšením, vernosťou podania farieb alebo aj presnosťou a citlivosťou dotykových vrstiev. A Disney teraz spravilo ďalší krok v dotykovej technológii.

Disney Research vyvinulo displej čo dokáže rozoznať viacerých užívateľov. Dvaja ľudia sa môžu naraz dotýkať displeja a displej určí kto je kto.

Funguje to  na základe merania odporu osoby pri rozličných frekvenciách striedavého napätia. Zjednodušene povedané, displej meria ako telo reaguje na striedavé napätie. Raz sa zmeriate a hotovo. Systém uloží namerané údaje do vášho profilu. Takto sa môže odmerať prakticky neobmedzený počet užívateľov.

Počet spôsobov použitia je obmedzený iba fantáziou. Jeden z mnohých môže byť multiplayerové hranie napríklad na tablete, kedy budú viacerí hráči hrať súčasne a systém bude ich dotyky vedieť odlíšiť. Disney demonštrovalo súčasné kreslenie dvoch ľudí, pričom každý kreslil inou farbou.

Technológia je stále vo vývoji, takže zatiaľ nie je k dispozícii žiaden reálny dátum vydania do komerčného použitia.

Podľa Engadget môže rôzne oblečenie či topánky odpor tela meniť, takže profil sa bude musieť dopĺňať pri každej obmene topánok. No po vyladení profilu, technológie a zvýšení presnosti by sme niekedy v neďalekej budúcnosti mohli namiesto zadávania hesiel alebo žmurkania do prednej kamery zariadenie odblokovať jednoducho dotykom prsta na displeji. Niektorá z nových verzií Androidu bude mať zrejme profily podobne ako je to na počítači. A profil by sa pomocou rozpoznávania užívateľa mohol prepnúť vždy na toho aktuálneho.

Ako by ste Vy využili túto technológiu? Vyjadrite sa v komentároch.

zdroj: androidauthority


Hľadáte niečo?

Použite formulár nižšie:

Stále ste nenašli to čo hľadáte? Pridajte komentár alebo nás kontaktujte a pokúsime sa Vám pomôcť!