Smartmobil

Nokia zo Slovenska neodíde, žiadne strachy. Len redukuje agendu

od , 7. septembra 2012, v kategórii Novinky. Počet prezretí: 2233

Včera večer denník SME vystrašil mňa, aj ďalších fanúšikov fínskeho výrobcu telefónov – Nokia. Správa s názvom “Nokia u nás zavrie svoje zastúpenie, ľudí prepustí” vyzerala hrozivo. My ale vieme, ako to naozaj je, bez bulvárnych kecov.

Za spoločnosť Nokia odpovedá: Anna Simai, vedúca komunikácie Nokia pre strednú a východnú Európu

„Nokia 14. júna oznámila plán na ďalšie vymedzenie svojej stratégie, ktorej cieľom je vylepšenie operačného modelu a návrat k ziskovému rastu. Aby sme boli v súlade s touto stratégiou, musíme reorganizovať svoje sily, čo zahŕňa aj zatvorenie predajnej kancelárie na Slovensku. Napriek tomu Slovensko zostane naďalej súčasťou Nokia strednej a východnej Európy s centrálou v Budapešti pod vedením Alberta Matroneho a budeme naďalej predávať zariadenia Nokia, ponúkať Nokia služby a zabezpečovať starostlivosť o zákazníkov.

Marcus Stoerkel ako generálny riaditeľ bude zodpovedný za Maďarsko, Českú republiku a Slovensko.

Reštrukturalizácia sa dotkne našich zamestnancov v slovenskej kancelárii počas tejto jesene. S odvolaním sa na vedenie našej spoločnosti nemôžeme zverejniť lokálne čísla, a to vrátane informácií týkajúcich sa počtu našich zamestnancov. Ako sociálne zodpovedná spoločnosť bude Nokia týchto zamestnancov v priebehu zmeny podporovať.“

Správu SME prebralo od českého portálu E15. Nič to však nemení na fakte, že robia tragédiu z toho, čo sa vlastne ani diať nejde a šíria “informácie” na základe ktorých vzniká dojem, že Nokia od nás úplne oficiálne odíde. Pre novinárov, tak ako aj zákazníkov sa nič nemení. Na všetkom budú pracovať tí istí ľudia čo aj doteraz, aj naďalej budeme vídať reklamy na LUMIA telefóny v telke, prezentácie pred obchodmi s elektrom, čakať odpovede na problémy na ich facebookovej stránke a stále bude možnosť kúpiť si ich telefóny v oficiálnych predajniach a potom ich prípadne servisovať v značkových servisoch. Mení sa teda len agenda a zopár postov, Nokia u nás zostáva a tak skoro neodíde. Trhový podiel tejto značky je u nás dosť veľký, i keď sme malý trh.


Hľadáte niečo?

Použite formulár nižšie:

Stále ste nenašli to čo hľadáte? Pridajte komentár alebo nás kontaktujte a pokúsime sa Vám pomôcť!