Smartmobil

Vysvetlenie rôznych verzií CyanogenModu

od , 21. apríla 2012, v kategórii Nezaradené, Softvér. Počet prezretí: 4282

Vývojári tímu CyanogenMod, pravdepodobne najznámejšej a najpoužívanejšej alternatívnej ROMky, predstavili nové značenia – tagy, a tiež spísali vysvetlivky k daným verziám.

Alpha: Veľmi skoré verzie, považované za experimentálne. Často majú len čiastočnú hardvérovú funkcionalitu. Sú nestabilné a neodporúčajú sa pre denné použitie. Hlásenie chýb nie je akceptované.

Beta: Nasledujúca verzia hneď po Alpha. Beta verzie sú zvyčajne hardvérovo dokončené, ale stále môžu mať výrazné chyby, či už známe alebo nie. Sú považované za stabilné, ale pre začiatočníkov nie sú určené. Hlásenie chýb takisto nie je akceptované.

Release Candidate (RC): Kandidát na stabilnú verziu je niečo ako Beta verzia pre širokú verejnosť. Väčšina známych chýb je opravených, a  preto sú odporúčané pre každodenné použitie. Hlásenia chýb sú akceptované.

Stable: Verzia odporúčaná na každodenné použitie pre všetkých užívateľov, ideálna pre pocit pohodlia. Hlásenie chýb je takisto akceptované.

Nightly: Tieto verzie existujú paralelne so štandardným cyklom AlphaStable, pričom do neho nepatria. Sú považované za vysoko experimentálne. Vytvorené sú len za účelom testu skompilovania zdrojového kódu.

Unofficial: Označuje, že ROMka nebola vydaná nikým z CM tímu. Ruší všetky ostatné značenia, ktoré sú pri danej ROMke. Tieto verzie nie sú nahlásené na oficiálnych miestach.

Snapshot: Vyjadruje nezaradenie do línie aktuálneho zdroja. Tým sa myslí, že ROMka môže obsahovať doplňujúce patche, zatiaľ nezaradené do hlavnej línie CM, alebo kódu na gerrite. Tieto buildy sa nedajú množiť, čo znamená, že ani ako člen komunity nemáte možnosť postaviť presnú sadu kódu. Tieto verzie budú použité v budúcnosti častejšie, aby odrážali potrebu položiek testovania komunitou dopredu, pred ich vznikom.

Dúfam, že po prečítaní Vám bude súčasné i budúce značenie rôznych verzií CyanogenModu jasnejšie. Už len dodám, že ja používam už okolo 8 mesiacov najnovšie verzie Nightly a som spokojný. Nestabilitu zaregistrujem len zriedka. Navyše tak mám vždy najnovšie funkcie oveľa skôr. Členovia tímu CM odvádzajú naozaj skvelú prácu.


Hľadáte niečo?

Použite formulár nižšie:

Stále ste nenašli to čo hľadáte? Pridajte komentár alebo nás kontaktujte a pokúsime sa Vám pomôcť!