Smartmobil

iPhone 4S existuje aj bez foťáku, len v Singapure

od , 24. januára 2012, v kategórii Mobilní operátori, Novinky, Telefóny. Počet prezretí: 2968

Aj Vám vadí na iPhone 4S predná a zadná kamera? Tak toto je niečo pre Vás 🙂

Singapurský mobilný operátor M1 ponúka potencionálnym zákazníkom najnovší iPhone bez fotoaparátu. Tieto upravené telefóny sa začali predávať len prostredníctvom obchodu M1.

Operátor tvrdí, že predná aj zadná kamera boli kompletne odstránené a teda nie len prekryté obalom, ale hardvérovo upravené tak, aby nemohli byť použité.

Stále neviete prečo?

Muži majú v Singapure povinnú dvojročnú vojenskú službu. No a tieto ,,slepé“ telefóny spĺňajú štandard MinDefu (čo je Singapurské ministerstvo obrany) na používanie v armáde na plný úväzok alebo len na povinné dva roky.

Kvôli hardvérovému zásahu neponúkajú Applácku štandardnú záruku, ale iba jednoročnú záruku tretej strany. Dostupné sú pre nových zákazníkov za dodatočných 321 $, za rovnakých podmienok ako má Apple.

Každý z týchto nových modelov má cenovku o 49 $ vyššiu, ako štandardný model 4S, navyše sa treba zaviazať na dva roky k M1.

Pre tých, ktorí už majú klasickú 4S sa odstránenie kamier neponúka.

SingTel a StarHub, čo sú ďalší operátori Singapuru, rokujú so MinDefom o rovnakých bezkamerových ajfónoch, no cena ani dátum vydania nie sú známe.

Využitie takýchto telefónov by ste našli aj u nás – v niektorých priestoroch spoločností totiž často platí zákaz vstupu s fotoaparátom. Preto veľa pracovných, inak funkčne nabitých notebookov, nemá vstavanú webku. Rovnako preto aj Nokia vydala kedysi napríklad model E50 vo variácii s a bez fotoaparátu, alebo populárny model 6020 vyšiel neskôr ako 6021, kde bol práve fotoaparát vynechaný.

Služobné telefóny v dnešnej dobe by  však mohli mať sofistikovanejšie riešenie “zákazu” funkcií. Napríklad také nové Symbian^3 Nokie môžu mať funkcie na diaľku obmedzené – buď v nejakom čase, alebo na základe súčasnej lokácie. Písali sme o tom v článku o Nokii E7, naživo sme si to však skúsiť ešte nemali príležitosť.

zdroj: gsmarena


Hľadáte niečo?

Použite formulár nižšie:

Stále ste nenašli to čo hľadáte? Pridajte komentár alebo nás kontaktujte a pokúsime sa Vám pomôcť!