Smartmobil

Dobrý telefón a ako bonus 3D fotoaparát (HTC Evo 3D – recenzia)

od , 13. decembra 2011, v kategórii Novinky, Recenzie, Telefóny. Počet prezretí: 8164

Dobrý telefón a ako bonus 3D fotoaparát. Tak by som ohodnotil tento možno dizajnovo všedný, resp. typicky HáTéCéčkovský mobilný telefón. Oficiálny web prístroja: http://www.htc.com/www/smartphones/htc-evo-3d/#overview

Technické parametre prístroja: http://www.htc.com/www/smartphones/htc-evo-3d/#specs

 

HTC Evo 3D hodnotím vcelku veľmi kladne, ťažko hľadať na tomto telefóne nejaké zásadné nedostatky alebo chyby. Nový HTC Sense 3 je fajn, aj keď zase nejaké revolučné zmeny nepriniesol, no zvykať si treba.

Telefón reaguje svižne aj so zapnutými animáciami.

Konštrukcia je pevná, nevŕzga. Netradičné je odnímanie celého zadného krytu, na to pri HTC nie som veľmi zvyknutý.

Jedna vec však zostáva pre mňa záhadnou. Prečo je na rôznych telefónoch od HTC ovládanie hlasitosti umiestnené raz na pravej a inokedy na ľavej strane? Pre mňa ako praváka, je pohodlnejšie ovládať hlasitosť ukazovákom a nie palcom, ako tu.

Umiestnenie spúšte fotoaparátu je v poriadku.

Telefón sa napriek jeho veľkosti drží dobre, aj keď som mal niekedy problém stiahnuť roletku upozornení a rýchleho nastavenia pri snahe ovládať to jednou rukou. Asi mám len krátke prsty.

3D fotoaparát a displej… Pre niekoho možno jediný dôvod pre kúpu tohto telefónu. Áno skutočne to fotí 3D fotografie a skutočne sa dajú prezerať na 3D displeji telefónu, aj bez semaforových skiel. S káblom a okuliarmi aj na akomkoľvek 3D televízore. Kvalitu 3D fotografií posúdiť nedokážem, nakoľko ich nemám veľmi s čím porovnať. Viac vzrušenia vám však dajú tri predinštalované 3D hry … Nejaký Need For Speed, The Sims a Spiderman.

Fotoaparát ponúka veľké množstvo manuálnych nastavení a efektov, aj keď len pri 5 Megapixeloch. Kamera natáča do HD a priostruje “za jazdy”.

Ostatná softvérová výbava je taká, ako ju poznáme z iných modelov tohto výrobcu. Stabilita systému bola výborná – za tri dni len jeden reštart.

Pre mňa dôležitý výborný e-mailový klient, kontakty sa vedia synchronizovať s google aj z hotmailu a facebooku. SMS a MMS sú vo forme konverzácií tak ako to poznáme z iPhonu. Vynovená fotogaléria je tiež veľké pozitívum.

Internetový prehliadač je klasicky na veľmi dobrej úrovni. Na prehliadanie dokumentov postačí predinštalovaný Polaris office. O zábavu sa postarajú 3D hry, hudobný prehrávač s obmedzenými funkciami a rádio.

Na vynovený Market som si musel zvyknúť, ako aj na “vyčačkané” nové počasie. Predpoveď počasia sa dá nastaviť aj ako “Lock Screen”, podobne ako aktuálne statusy priateľov na ksichtoknihe.

Potešil ma integrovaný správca spustených aplikácií. Takže už nikdy viac “Super Task Manager”.

Batéria vydrží pri bežnom používaní prístroja viac ako deň, čo je pri takýchto telefónoch úspech. 🙂

Zhrnutie: HTC Evo 3D (u mňa to bol síce len nefinálny “demo unit”) hodnotím veľmi kladne. Ideálna je veľkosť displeja pri príjemnom rozlíšení. Rýchle reakcie aj pri plných grafických efektoch, dostatok pamäte RAM, gigabajt internej pamäte telefónu pre aplikácie. Ako bonus 3D fotoaparát a displej. Nie som veľký hráč hier na mobilných telefónoch, ale hry v 3d určite oslovia najmä mladšiu generáciu.

Som známy tým, že väčšinou poukazujem na nedostatky … Tentokrát nebudem … Žiadne, ktoré by stáli za zmienku som nezistil.

Pôvodne uverejnené na mojom vlastnom blogu.


  • “Stabilita systému bola výborná – za tri dni len jeden reštart” to je vtip?

    • to nie je vtip 🙂 jednalo sa predsa o nefinalny kus, testovaciu jednotku.

Hľadáte niečo?

Použite formulár nižšie:

Stále ste nenašli to čo hľadáte? Pridajte komentár alebo nás kontaktujte a pokúsime sa Vám pomôcť!