Smartmobil

Windows Phone 7.5 – MANGO – aktualizácia 1

od , 5. septembra 2011, v kategórii Novinky, Softvér. Počet prezretí: 6147

Podľa informácií staršieho dáta by mala prísť v najbližšej dobe prísť aktualizácie systému Windows Phone 7.5 ktorého kódové označenie je MANGO. Poďme si v krátkosti predstaviť novinky aké by mali prísť s touto novou verziou. Aktualizácia by mala so sebou priniesť aj nové zariadenia s týmto systémom. Keďže HTC pred pár dňami predstavila dva nové smartfóny tak sa dá očakávať dostupnosť aktualizácie.

Lokalizácia – Slovensko bude sklamané

Mango príde akoby v dvoch verziách. Jedna pre zariadenia so systémom WP7, druhá pre nové zariadenia. Pokiaľ si na svojom zariadení nainštalujete aktualizáciu na WP 7.5 mám pre Vás smutnú správu. A to takú, že zariadenie nebude mať kompletnú, ale iba čiastočnú lokalizáciu v českom jazyku. Toto je rozdiel medzi jednotlivými verziami. Zariadenia ktoré budú mat v sebe “Mango” od samotného začiatku by mali mať slovenskú lokalizáciu v poriadku.

Internetový a E-mailový prehliadač – Krok k lepšiemu

Web prehliadač sa dočkal niekoľkých zmien. Plnej podpory flash sa stále nedočkáme, musí nám vystačiť “iba” HTML5. Stavová lišta sa presunula z hornej časti displeja na spodnú stranu, čo by mohlo byť v praxi pohodlnejšie. Rýchlosť vykresľovania stránok by mala patriť na špičku medzi mobilnými zariadeniami, čo sa týka aj výkonu samotného HTML5. Ďalšou výbornou informáciou je možnosť zadania web adresy aj v polohe zariadenia na šírku. E-mailový klient dostane možnosť spravovať viac účtov.

GPS – Stále žiadne riešenie

Systém samotný neponúka žiadnu plnohodnotnú navigáciu. Sú rôzne špekulácie o tom že by sa mohla objaviť nejaká od Nokie keďže tieto dve spoločnosti začali spolupracovať. No to je však otázka budúcnosti a v Mangu nič nové nečakajte.

Aktualizácia: Takže prvou navigáciou predstavenou pre Windows Phone je Navigon. Navigačný softvér bol predstavený na veľtrhu IFA a k dispozícii užívateľom bude spolu s aktualizáciou na Mango.

Za upozornenie ďakujeme Vratisovi.

Synchronizácia – Stále iba pomocou ZUNE

Synchronizovať by sa malo dať takmer všetko čo je veľkou výhodou tohto programu. Program samotný by sa mal dočkať českej lokalizácie.

Hudobný prehrávač – tiež nejaké tie vylepšenia

Hudobný prehrávač sa dočkal viacerých inovácií. Napríklad možnosť prehrávať všetok hudobný obsah zariadenia alebo taktiež možnosť ovládať prehrávač na zamknutej domácej obrazovke.

Inovácií je omnoho viac, podľa vyjadrení Microsoftu by ich malo byť až 500. Niektoré väčšie, niektoré menšie. Chcel som vám ukázať aspoň niektoré a trochu Vás navnadiť  na tento relatívne “nový” systém. Prikladám aj video s týmto systémom:


  • nazareth

    Zdravim vas chcel som sa opitat ci nahodou neviete pri HTC HD7(english language)v telefone. Na WP7 po instalacii zuna sa da aktualizovat na WP 7.5(Mango)v Ceskom jazyku ? Skratka chcem sa opitat ci sa da aktualizovat na cesky jazyk s mangom hned.Dakujem.

Hľadáte niečo?

Použite formulár nižšie:

Stále ste nenašli to čo hľadáte? Pridajte komentár alebo nás kontaktujte a pokúsime sa Vám pomôcť!