Smartmobil

Nokia & Microsoft: 10 detailov, ktoré ste (zrejme) nepoznali

od , 24. februára 2011, v kategórii Nezaradené, Novinky. Počet prezretí: 3827

Všetci už vieme, čo sa udialo 11. februára…
Vo Wall Street Journal vyšiel veľmi zaujímavý článok – nájdeme v ňom niekoľko zatiaľ nepublikovaných informácii hovoriacich o pozadí nedávnej dohody medzi Nokiou a Microsoftom.

Ponúkam Vám niekoľko zaujímavých bodov :

#10:
Medzi Google a Microsoftom, Nokia “vydražila” najviac. Microsoft, v rámci ich dohody o pomoci pri vývoji nových prístrojov pod Windows Phone, bude musieť zaplatiť Nokii niekoľko miliárd.

#9:
Jeden z bodov, ktorý zavážil v momente rozhodnutia, bola možnosť používania máp Navtequ (vlastníctvo Nokie), čo Microsoft neodmietol, a to bol bod, na ktorý by Google nikdy nepristúpil (vzhľadom na obrovské investície do Google Maps).

#8:
Tik-tak, tik-tak… 11. február bol “deadline” pre Nokiu (kvôli Capital Markets Days). Nokia musela absolútne dospieť k dohode s jedným z dvoch velikánov, aby mala čo prezentovať investorom. Ten, kto bol rýchlejší, to vyhral.

#7:
Iba 1 mesiac po prevzatí svojej funkcie (október 2010), Elop začal študovať rôzne možnosti: pokračovať s vývojom vlastných OS, alebo prejsť na iný.

#6:
Elop nadviazal priamo kontakt s Ballmerom (jeho bývalý šéf) a s Ericom Schmidtom (Google).

#5:
Ballmer a Elop diskutovali o možnej spolupráci po prvý krát 15. novembra v sídle Microsoftu. Neskôr sa ešte zopárkrát stretli, hlavne v New Yorku a v Londýne.

#4:
Nokia takmer ukončila jednanie s Microsoftom, pretože fínski šéfovia vytýkali Microsoftu, že sa s nimi snaží jednať ako s jedným z mnohých licenčných partnerov, napriek tomu, že Nokia ponúkla omnoho viac ako napr. Samsung, alebo HTC. A na to, aby nátlak bol ešte väčší, Nokia “vypustila” teóriu o následkoch prípadnej spolupráce s Googlom pre Windows Phone. Takáto “dohoda” by určite odsúdila na zánik OS “Obra z Redmondu”. Následok? Microsoft sa poskladal pred Nokiou a snažil sa presvedčiť Nokiu o ich dobrej vôli.

#3:
Ballmer pricestoval osobne do Helsiniek v januári 2011. Na zaručenie diskrétnosti mal použiť súkromný jet. Nanešťastie meteorologické podmienky prinútili jet pristáť v Stockholme. A najrýchlejší spôsob, ako sa dostať do Fínska bol komerčný let. Nič lepšieho nenájdete, na porušenie diskrétnosti. Ballmer sa ešte aj zapotil, keď z dôvodu nejakých problémov s letenkou, bolo jeho meno vyhlásené na celom letisku. Vďaka za diskrétnosť!

#2 :
až koncom januára sa voľba Microsoft ukázala ako najserióznejšia. Hneď na to Nokia upovedomila Google. Informácia mala byť tajná, ale našli sa úniky na Twitteri.

#1:
Až večer, 10. februára – predvečer Capital Markets Days – oznámila Nokia svoje definitívne rozhodnutie Microsoftu.

Čo k tomu dodať… Vyjadrenie Symbianmánie k tomu celému zrejme ešte príde.

Použité zdroje:  Symbian France, Wall Street Journal


Hľadáte niečo?

Použite formulár nižšie:

Stále ste nenašli to čo hľadáte? Pridajte komentár alebo nás kontaktujte a pokúsime sa Vám pomôcť!